<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=200528320405620&ev=PageView &noscript=1"/>

Blog Haldent

“Święta między zębami” – czyli jak świąteczne jedzenie może zaszkodzić zębom?

16-12-2017 r.

Spośród świątecznych potraw można wyróżnić takie, które w mniejszym lub większym stopniu szkodzą naszym zębom. Nie oznacza to, aby w ogóle sobie ich odmawiać – uważamy jednak, że zawsze warto być świadomym zagrożeń.

Dlaczego warto nitkować zęby?

19-11-2017 r.

Statystyki są zatrważające, ponad 90% Polaków ma problemy z próchnicą. Istnieje wiele przyczyn tego stanu rzeczy, ale główną z nich jest bez wątpienia zła higiena jamy ustnej. Należy pamiętać, że samo szczotkowanie zębów to nie wszystko. Jest jeszcze nitkowanie!

Botoks – czyli jak pozbyć się zmarszczek?

12-11-2017 r.

Botoks to doskonały sposób na odmłodzenie twarzy poprzez redukcję zmarszczek mimicznych. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, dowiedz się wszystkiego co konieczne.

Jak myć zęby?

27-10-2017 r.

Jak? Najlepiej dobrze 😉 Szczotkowanie zębów, to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Wystarczy jednak kilka żelaznych zasad, aby trzymać się z dala od problemów… i od dentystów. Sprawdźcie jak to powinno się robić!

Złamana korona zęba – co robić?

20-10-2017 r.

Pacjentom często wydaje się, że złamana korona zęba musi oznaczać przymus jego ekstrakcji. Nie ma co panikować! To wcale nie musi być zasadą, ponieważ istnieje wiele sposobów na odbudowę ukruszonej lub złamanej korony. Wszystko uzależnione jest od stanu zęba oraz zasobności portfela.

Jak alkohol wpływa na zęby?

29-09-2017 r.

Przyjmuje się, że nawet 80% Polaków spożywa alkohol. Co w związku z tym? Większość osób zna jego negatywny wpływ na zdrowie, ale mało kto wie jak wpływa na zęby oraz jamę ustną. Czas to zmienić!

Czy wszczepianie implantów boli?

28-09-2017 r.

Dla pacjenta zabieg wszczepiania implantów wydaje się bardzo inwazyjny, a tym samym bolesny. Czynności takie jak wiercenie w kości, czy wkręcanie śruby wywołują na samą myśl bolesne skojarzenia. Czy obawy te są uzasadnione?

7 sprawdzonych rad – jak przygotować dziecko do wizyty adaptacyjnej?

27-09-2017 r.

Chociaż trudno w to uwierzyć, to widok dentysty i gabinetu stomatologicznego coraz rzadziej powoduje stres u najmłodszych pacjentów. Wystarczy kilka prostych zasad, aby wizyty przebiegały bez najmniejszego nawet grymasu na twarzy.