<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=200528320405620&ev=PageView &noscript=1"/>

Czy wszczepianie implantów boli?

28-09-2017 r.

Dla pacjenta zabieg wszczepiania implantów wydaje się bardzo inwazyjny, a tym samym bolesny. Czynności takie jak wiercenie w kości, czy wkręcanie śruby wywołują na samą myśl bolesne skojarzenia. Czy obawy te są uzasadnione?

Boimy się tego, czego nie rozumiemy.

 

Boli, czy nie boli?
Już na samym wstępie należy powiedzieć, że wszelkie obawy pacjentów są nieuzasadnione. Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a co za tym idzie jest zupełnie bezbolesny. Lekarz przed przystąpieniem do zabiegu zadba o odpowiednią dawkę środka znieczulającego i upewni się, że nie odczuwasz bólu.

Komfort pacjenta, to także komfort lekarza podczas zabiegu. Wszczepianie implantów wymaga niezwykłej precyzji oraz maksymalnej dokładności. W końcu muszą one przejąć funkcję zębów naturalnych. Ich zadaniem przez kolejne lata będzie właściwe przenoszenie sił jakie występują podczas żucia i rozdrabniania pokarmów.

Poza tym nie należy zapominać, że implanty mają być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Z tego powodu możesz być pewien, że lekarz będzie chciał zadbać o jak największy komfort pacjenta, a dla siebie o jak największą stabilność pacjenta podczas przeprowadzania zabiegu. Można powiedzieć, że w temacie bólu lekarz i pacjent grają do wspólnej bramki.

 

Co po zabiegu?
Nie ma co ukrywać, że po zabiegu, kiedy znieczulenie przestanie działać, mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Rana pozabiegowa da o sobie znać, jednak leki przeciwbólowe przepisane przez lekarza implantologa oraz zimne okłady na pewno sobie z tym poradzą. Nie ma więc powodu, aby szczególnie przejmować się na zapas. Przez 3 do 4 dni po zabiegu może występować także lekki obrzęk twarzy i krwawienie. Może pojawić się także stan podgorączkowy. Najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza, które otrzymasz podczas wizyty.

Niekiedy zdarzają się dolegliwości o bardziej nieprzyjemnym przebiegu takie jak obrzęk i nieustępujący ból, gorączka, czy szczękościsk. W każdym takim przypadku należy poinformować swojego lekarza i poprosić o wizytę kontrolną.

Kolejne etapy leczenia implantologicznego również nie należą do bolesnych. Odsłonięcie implantów to kilkuminutowy zabieg polegający na przecięciu dziąsła tuż nad implantem oraz wkręceniu tzw. śruby gojącej. Czynności tej dokonuje się także w znieczuleniu miejscowym, które całkowicie rozwiązuje problem bólu.

 

Cennik  >  > >

 

Zapraszamy!