<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=200528320405620&ev=PageView &noscript=1"/>

Stałe zęby w jeden dzień!

11-12-2019 r.

Uzupełnienie protetyczne Toronto Bridge

Metoda All on 4 przeznaczona jest dla bezzębnych pacjentów oraz tych których zęby nadają się do usunięcia. Polega na wszczepieniu implantów: 4 (na 1 łuk zębowy), a następnie do tych implantów  przykręcana jest na stałe proteza Toronto Bridge.

O tym ile implantów może zostać zastosowanych u konkretnego pacjenta decyduje w głównej mierze jakość kości pacjenta oraz jej ilość (oczywiście ostateczna decyzja o ilości wszczepionych implantów podejmowana jest wspólnie z lekarzem podczas konsultacji)

     

Etapy leczenia:

Jeżeli chodzi o czas potrzebny do przeprowadzenia leczenia, są dwie możliwości:

1. wszystko odbywa się w ciągu 1-3 dni: lekarz usuwa zęby (jeżeli pacjent ma jeszcze jakieś swoje zęby  i kwalifikują się one do usunięcia), wszczepione zostają implanty i przykręcana jest proteza na stałe -Toronto Bridge. Jednak, aby tak mogło to wyglądać pacjent musi mieć odpowiednie warunki anatomiczne (w głównej mierze chodzi o ilość i gęstość tkanki kostnej). Jakość podłoża kostnego możemy określić na podstawie tomografii komputerowej, natomiast ostateczne potwierdzenie możliwości zastosowania natychmiastowego uzupełnienia protetycznego w postaci Toronto Bridge następuje         w trakcie wprowadzania implantów (mierzona jest stabilizacja pierwotna implantu). Po okresie          ok 2 miesięcy od przykręcenia uzupełnienia protetycznego konieczne będzie podścielenie stałej protezy, gdyż śluzówka najpierw obrzęknięta po zabiegu ulegnie obkurczeniu w procesie gojenia.

2. zabieg rozłożony jest na 2 etapy- z uwagi na duży zanik kości  lub stosunkowo słabą kość (wykonywane są zabiegi augmentacyjne tkanki kostnej)

    – I etap to usunięcie zębów oraz wszczepienie implantów (lub tylko ekstrakcja i augmentacja wyrostka z odroczoną implantacją). Pacjent dostaje protezę tymczasową, którą użytkuje przez 3-6 miesięcy, tj. do momentu całkowitego zintegrowania implantów z kością lub wykonania zabiegu wszczepienia implantów  (etap trwa ok 3 dni).

    – II etap (po 3-6 miesięcy) wykonanie i założenie protezy na stale, Toronto Bridge (etap trwa ok 1-2 dni)

      Konstrukcja Toronto Bridge:

Struktura wewnętrzna protezy zbudowana jest z metalu (tuleje łączące się z implantem poprzez łączniki multiunit) natomiast obudowa, czyli to co widzimy na zewnątrz to akryl. Dzięki takiemu połączeniu proteza stała Toronto Bridge jest lekka i daje efekt naturalnych zębów. Zamocowanie protezy Toronto od razu po wszczepieniu implantów jest możliwe dzięki jej niewielkiej wadze.

Liczba zębów rekonstruowanych przez Toronto Bridge uzależniona jest od pozycji skrajnych implantów, zaraz po zabiegu nie może ona wykraczać dystalnie poza tą lokalizację. Po okresie gojenia (3 miesiące) może zostać dostawiony jeden ząb dystalnie od ostatniego implantu (bezpłatnie).